zelene-strechy.sk
Tegola Slovakia

Všetko pre zelené strechy    

 
    Úvod
    Technológia
    Prečo zelená strecha
    Druhy zelených striech
    Cena
    Kontakt
Zelené strechy
Zelená strecha
Zelené strechy
Zelené strechy
Zelené strechy
Zelená strecha
Zelené strechy
Zelené strechy
Zelené strechy
Zelená strecha
Zelené strechy
Zelená strecha
Zelené strechy
Zelené strechy

O krok vpredu vďaka technológii...


Už samotný nápad zelených striech je prevratnou ideou. To, čím prispievame my, sú inovatívne materiály, ktoré nenájdete nikde inde. Každá súčasť našich zelených striech je vrcholom technologického vývoja vo svojej oblasti. Všetko, od hydroizolačných materiálov s úpravou proti prerastaniu korienkov, nopových vrstiev, cez drenážne materiály, až po najvhodnejšie druhy vegetácie, Vám zabezpečí strechu, akú potrebujete. Disponujeme desiatkami druhov týchto materiálov a preto vždy "ušijeme" ponuku na mieru. Či už máte záujem o strechu, ktorá nepotrebuje údržbu, alebo si na nej chcete pestovať kvety, či mať z nej park, vždy pre Vás nájdeme vhodné riešenie. Vy si vysnívajte strechu a ostatné nechajte na nás.

TPO fólia    
TPO - je hydroizolačná fólia vystužená PET mrežou, kombinujúca polypropylén a etylén-propylénovú gumu. Vyznačuje sa vysokou životnosťou a odolnosťou voči UV žiareniu a mechanickým vplyvom. Neobsahuje žiadne zmäkčovadlá ani iné toxické látky škodiace ľuďom alebo životnému prostrediu. Je kombinovateľné so všetkými bežnými stavebnými materiálmi a nie je nimi nijako ovplyvňované. TPO je 100 %-ne recyklovateľné. Vďaka absencii zmäkčovadiel nie je tento materiál obmedzovaný ich prchavosťou. Porovnanie bežne používej PVC fólie a TPO nájdete tu.
 
MAXISTUD    
MAXISTUD - zavodňovacia vrstva vyrobená z vysokohustotného polyetylénu (HDPE), udržiava vodu potrebnú pre vegetáciu a perforovaná vrchná časť odvádza prebytok nižšie. Skladba tak umožňuje bezúdržbovosť aj počas kratších období sucha. Korienky rastlín prerastú až do týchto kalíškov, z ktorých môžu čerpať potrebnú vodu.
 
 
QDrain    
QDrain - drenážna vrstva vyrobená zo spletených polypropyléno-vých vlákien s hrúbkou až do 20 mm má veľkú schopnosť viesť kvapaliny vo svojej rovine. Pomáha odvodniť strešnú skladbu a zabraňuje tak premočeniu substrátu a prehnitiu koreňov. Je opatrená dvomi geotextíliami, ktoré zabraňujú prieniku substrátu. Pevnosť tejto vrstvy tiež zaručuje, že sa geotextília svojim tvarom neprispôsobí kalíškom a nespôsobí tak znefunkčnenie zavodňovacej vrstvy.
 
XGrid    
XGrid - spevňovacia vrstva. PET geomreža vystužená ochrannou vrstvou PVC pre spevňovanie svahov. Používa sa pri šikmých strechách. Zadržiava zeminu proti zosuvu a slúži ako podklad pre upevňovanie oporných líšt.
 
 
 

KMat    
KMat - spevňovacia a protierózna vrstva, rovnako ako XGrid sa aj tento materiál používa pri šikmých strechách. KMat je vyrobený zo zvarených polypropylénových vlákien. Zabraňuje zosuvu pôdy a taktiež chráni rastúce rastliny pred mechanickým poškodením. Niektoré druhy obsahujú aj semená vegetácie, pre ešte lepšiu efektivitu a úspornosť.
 
Oporné lišty    
Oporné lišty - lišty z recyklovaného plastu slúžia ako zábrana proti zosúvaniu strešného substrátu. Používajú sa už od sklonu 25°, v rôznych rozostupoch. Čím je strecha strmšia, tým menšie sú rozostupy. Lišty sú kotvené buď priamo do podkladu pevnými kotvami alebo sú zavesené na nerezové lanká visiace z robustných kompozitov na hrebeni strechy.
 
Geobunky    
Geobunky - sú špeciálnym materiálom vytvoreným pre stabilizáciu svahov. Pri šikmých zelených strechách majú vynikajúce využitie. Sú obzvlášť vhodné pre plynulé prechody sklonu, napr. ako pri oblúkových strechách.
 
 
 
 
Strešný substrát    
Strešný substrát - intenzívny a extenzívny strešný substrát, vytvorený špeciálne pre strešné inštalácie. Je odľahčený a vďaka tomu je možné aplikovať aj vyššiu vrstvu bez zbytočného zaťaženia. Vďaka svojmu zloženiu zadržiava potrebné množstvo vody, no nepremáča sa a zvyšok odvádza do nižších vrstiev. Je vhodný ako pre prežívanie skalničiek, tak aj pre výsadbu trávnatých kobercov, kvetov alebo menších stromov a kríkov. Viac informácií o strešnom substráte nájdete tu.
 
Icebar    
Icebar - špeciálna samolepiaca samovulkanizačná parotesná a vodotesná membrána pozostáva z obzvlášť elastických materiálov spojených s polyetylénovou protišmykovou fóliou. Zabezpečuje najúčinnejšiu ochranu všetkých kritických častí strechy. Používa sa najmä pri strmých zelených strechách, kedy je potrebné zabezpečiť 100 %-nú hydroizoláciu.
Icebar zostáva vodotesný aj pri klincovaní.
 
Vegetácia    
Vegetácia - posledná vrstva dotvárajúca zelené strechy. Je možné použitie rôznych druhov rastlín. Ich prehľad si môžete pozrieť tu.